Dziękujemy wszystkich firmom i darczyńcom prywatnym, z którymi nadal prowadzimy w OCHO międzynarodową zbiórkę leków i niezbędnych środków medycznych dla okulistów pracujących w Ukrainie. Paczki z lekami dostarcza Grupa Krynicka GOPR zaufanym transportem do Klinik Okulistycznych i Szpitali w Kijowie, Lwowie i Łucku oraz Zaporoża i Iwano Frankowska.

Międzynarodowa zbiórka leków w zakresie chirurgii okulistycznej

Mamy stały kontakt z lekarzami w Ukrainie i na bieżąco uzupełniamy listę potrzebnych im medykamentów.  Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę zbiórkę. Leki można też wysyłać do OCHO Rzeszów (ul. St. Moniuszki 8;35-017 Rzeszów), gdzie mamy hub logistyczny. Współpracujemy od lat z Profesorami Klinik Okulistycznych w Ukrainie, ale ze względów bezpieczeństwa aktualnie nie podajemy konkretnych lokalizacji palcówek. Mamy jednak potwierdzenie, że każdy transporty który dotarł szczęśliwie do adresatów.

W związku z dużą liczbą osób rannych wciąż potrzebne są szczególnie leki w zakresie chirurgii szklistkowo-siatkówkowej, jednorazowy sprzęt do traumatologii i chirurgii VR, środki dezynfekcyjne, materiały chirurgiczne etc.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z OCHO
Koordynator zbiórki: 
Maciej Zagórski tel. 501 408 083; mail: ua@ocho.pl
Kontakt ws. potrzeb medycznych i leków oraz organizacji transportu: 
dr Agnieszka Kardaszewska
tel. 601 815 505; mail: akardaszewska@ocho.pl

Skip to content