OCHO GRUPA MEDYCZNA prof. Zagórskiego

O tym co w życiu ważne w świątecznej rozmowie Profesor Zbigniew Zagórski, założyciel OCHO!

Ta rozmowa jest świątecznym prezentem dla tych, którzy Profesora Zbigniewa Zagórskiego znają jedynie z konsultacji w gabinetach okulistycznych, wcześniej z bloków operacyjnych, wciąż i niezmiennie z konferencji naukowych i tak po prostu – z codziennej pracy. Jednak to świąteczne spotkanie z Profesorem jest zupełnie inne… .

Rozmowa z prof. Zagórskim

Po raz pierwszy Profesor Zbigniew Zagórski dał się namówić na bardzo otwartą i szczerą rozmowę, w której opowiada o tym, co w życiu ważne. Okazją do refleksji są oczywiście Święta Bożego Narodzenia, ale punktem wyjścia staje się ….droga.
Bo 80 urodziny Profesora, które świętowaliśmy w maju tego roku, On sam postanowił „przejść”(dosłownie!) na swój sposób i co było dla wielu zaskoczeniem – zaraz po urodzinach rozpoczął ważną, 300-tu kilometrową wędrówkę w pielgrzymce do Santiago de Compostela. To właśnie zdjęcia z tej drogi towarzyszą naszej rozmowie.

Świąteczne spotkanie z założycielem OCHO

Ale wędrowanie szlakiem św. Jakuba staje się jedynie punktem wyjścia do refleksji o dawnych słabościach i wciąż żywych fascynacjach; o lęku, odwadze, ważnych wartościach. Także o zwyczajach świątecznych w Rodzinie Zagórskich i roli Profesora w pieczeniu makowców! Jednym słowem – Profesor Zbigniew Zagórski, założyciel OCHO, jakiego na pewno nie znacie!

Serdecznie zapraszam na to świąteczne spotkanie!
Edyta Przybylska

Skip to content