OCHO GRUPA MEDYCZNA prof. Zagórskiego

„Nowe spojrzenie na okulistykę” już trwa

W Krakowie i online pierwszy dzień prestiżowego spotkania polskich i zagranicznych okulistów, czyli I Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę”!

Soczewka BiL w chirurgii zaćmy

Konferencję rozpoczęła dziś rano  Prof. Marie-Jose Tasignon z Antwerpii, najbardziej rozpoznawalna osoba w światowej okulistyce, która osobiście przeprowadziła wszczepienie soczewki BiL (Bag in the Lens) w chirurgii zaćmy; zabieg był transmitowany z bloku operacyjnego OCHO w Krakowie.

Unikalna soczewka wewnątrzgałkowa

Przypomnijmy, Pani Profesor Tasignon opracowała unikalną soczewkę wewnątrzgałkową, która w 100% zapobiega powstawaniu zaćmy wtórnej i jest obecnie złotym standardem w chirurgii zaćmy wrodzonej i dziecięcej. Aktualnie Profesor Tasignon jest Prezydentem Międzynarodowej Akademii Okulistycznej, prestiżowej organizacji skupiającej jedynie 79 okulistów z całego świata, do której należy również założyciel OCHO, prof. Zbigniew Zagórski.

W pierwszym dniu Konferencji zobaczymy również transmisję Fakowitrektomii z soczewką Tassignon, którą w OCHO Kraków wykona dr n. med. Sławomir Cisiecki.  W programie także dziś wystąpienia 18 prelegentów w 3 sesjach wykładowych i wieczorna aukcja na rzecz pomocy lekarzom w Ukrainie. Całodzienna fotorelacja z pierwszego dnia Konferencji prowadzona jest na naszym profilu FB – przejdź 

Patroni medialni:

Skip to content