OCHO GRUPA MEDYCZNA prof. Zagórskiego

II Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę” – dzień 2

konferencja okulistyczna lublin 2023

W programie drugiego dnia Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej „Nowe spojrzenie na okulistykę”, która od wczoraj odbywa się w Lublinie znalazły się dzisiaj trzy sesje wykładowe i kursy dotyczące trudnych przypadków w chirurgii zaćmy oraz patogenezy, diagnostyki i leczenia zespołu suchego oka.

Trudne przypadki w chirurgii zaćmy

Leczenie powikłań po operacji zaćmy

Sesję przedpołudniową zdecydowanie dominuje witrektomia. Wykłady z zastosowania witrektomii w leczeniu schorzeń plamki w krótkowzroczności i leczeniu powikłań po operacji zaćmy oraz wskazania do witrektomii w retinopatii cukrzycowej, kolejno prezentują prof. Zofia Anna Nawrocka, prof. Jerzy Mackiewicz i prof. Katarzyna Nowomiejska. Ważny temat metod zapobiegania i leczenia popromiennych powikłań oka przedstawia prof. Bożena Romanowska-Dixon.

Zasady chirurgicznego leczenia jaskry

Sesja popołudniowa to blok tematyczny skupiony wokół jaskry oraz kolejne aspekty z zakresu kształtowania relacji lekarz-pacjent w ujęciu honorowy wykładowcy tegorocznej konferencji, prof. George’a Spaeth’a z Filadelfii. Zasady chirurgicznego leczenia jaskry przedstawia prof. Tomasz Żarnowski, a postępowanie w jaskrze wąskiego kąta przesączania prof. Marta Misiuk-Hojło.

Chirurgiczna rekonstrukcja tęczówki i źrenicy

Doświadczeniami własnymi z przeprowadzanych przeszczepów warstwowych przednich z okulistami zebranymi w Lublinie i uczestniczącymi w konferencji online podzieli się prof. Anna Machalińska, a dr Dariusz Haszcz przedstawi możliwości chirurgicznej rekonstrukcji tęczówki i źrenicy.

II Międzynarodową Konferencję Szkoleniową „Nowe spojrzenie na okulistykę” zakończy niecodzienny edukacyjny most: Lublin – Filadelfia, gdyż ostatnim punktem spotkania będzie dyskusja z prof. George’m Spaeth’em pod inspirującym i symbolicznym tytułem: „jak wykorzystywać zdobytą wiedzę”.

Co szczególnie warto podkreślić – przez cały czas trwania Konferencji, w ramach akcji Okuliści w Polsce – Okulistom w Ukrainie prowadzona jest zbiórka środków finansowych, dzięki którym można będzie zakupić niezbędny sprzęt i materiały okulistyczne, ale też gogle taktyczne do ochrony wzroku żołnierzy i personelu medycznego walczącego na froncie. Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Edukacyjną OCHO, a pieniądze można wpłacać bezpośrednio przelewem na konto Fundacji lub za pomocą QR kodu na portalu zrzutka.pl

konferencja okulistyczna lublin 2023

Dane do przelewu:
nr konta: 76102031500000310200865170

Fundacja Edukacyjna OCHO
ul. Ogrodowa 6, 20-075 Lublin
NIP: 7123287965
Regon: 061698332
KRS: 0000512824

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY KONFERENCJI

partnerzy ocho
partnerzy ocho

PATRONAT MERYTORYCZNY

PATRONAT MEDIALNY

CMYK-Kurier-Lubelski (1)
Skip to content