OCHO GRUPA MEDYCZNA prof. Zagórskiego

II Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe spojrzenie na okulistykę” – dzień 1

konferencja okulistyczna lublin 2023

Platforma edukacji i wymiany doświadczeń dla okulistów

Z udziałem wybitnych wykładowców z Polski, USA, Hiszpanii, Niemiec i Ukrainy odbywa się w Lublinie Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa „Nowe Spojrzenie na Okulistykę”. To wyjątkowe wydarzenie naukowe, stanowiące platformę edukacji i wymiany doświadczeń dla przedstawicieli środowiska okulistycznego z całej Polski, w tym roku połączone jest z Jubileuszem 25-lecia Ośrodka Chirurgii Oka w Nałęczowie, najstarszej placówki okulistycznej Grupy Medycznej OCHO.

Wskazania do laseroterapii w schorzeniach siatkówki oka

W pierwszym dniu Konferencji, podzielonym na 3 sesje wykładowe i 2 bloki transmisji live surgery, uczestnicy mieli szansę poznać zagadnienia diagnostyki i klasyfikacji zapaleń nerwu wzrokowego, współczesne wskazania do laseroterapii w schorzeniach siatkówki oka, zastosowania SD-OCT do monitorowania progresji jaskry, które w sesjach przedpołudniowych przedstawiali już prof. Anna Święch, prof. Robert Rejdak i prof. Jakub Kałużny. Ze specjalnym przesłaniem do lekarzy okulistów „Co powinien wiedzieć lekarz zajmujący się osobą potrzebującą jego pomocy”, wystąpił online honorowy wykładowca tegorocznej Konferencji – prof. George Spaeth z Filadelfii.

Transmisje chirurgii oka na żywo

Tradycyjnie sporo emocji wśród okulistów zgromadzonych stacjonarnie w Lublinie jak i tych uczestniczących w Konferencji online, wzbudzają transmisje zabiegów chirurgii oka na żywo; w tym roku uczestnicy mają szansę obserwować aż 6 zabiegów wykonywanych w czasie rzeczywistym na bloku operacyjnym Ośrodka Chirurgii Oka prof. Zagórskiego w Nałęczowie. Każdy zabieg jest szczegółowo analizowany przez specjalistów oraz dyskutowany z uczestnikami na sali konferencyjnej w Lublinie.

Terapie genowe w okulistyce

Wyjątkowym wydarzeniem edukacyjnym jest popołudniowa sesja wykładowa, przeprowadzana w Lublinie przez Międzynarodową Akademię Okulistyki. W jej trakcie uczestnicy mają szansę zapoznania się z doświadczeniami i perspektywami terapii genowych w okulistyce, które prezentuje prof. Birgit Lorenz z Bonn, aktualnymi możliwościami postępowania w stożku rogówki, przedstawianymi przez prof. Rafaela Barraquer’a z Barcelony i aktualnymi aspektami klasyfikacji, badań przesiewowych i leczenia retinopatii wcześniaków, które analizuje prof. Birgit Lorenz z Bonn. Także w tej części swój wykład pt. „Funkcjonalna utrata widzenia” wygłosi gospodarz Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej i założyciel Grupy Medycznej OCHO, prof. Zbigniew Zagórski. Swoimi 40 letnimi doświadczeniami z leczenia jaskry podzieli się prof. Richard Parish z Miami, a ostatnim wykładowcą pierwszego dnia Konferencji będzie prof. Ferenc Kuhn z Jacksonville, który podejmie temat selekcji i leczenia ciężkich wojennych urazów oczu.

Co szczególnie warto podkreślić – przez cały czas trwania Konferencji, w ramach akcji Okuliści w Polsce – Okulistom w Ukrainie prowadzona jest zbiórka środków finansowych, dzięki którym można będzie zakupić niezbędny sprzęt i materiały okulistyczne, ale też gogle taktyczne do ochrony wzroku żołnierzy i personelu medycznego walczącego na froncie. Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Edukacyjną OCHO, a pieniądze można wpłacać bezpośrednio przelewem na konto Fundacji lub za pomocą QR kodu na portalu zrzutka.pl

konferencja okulistyczna lublin 2023

Dane do przelewu:
nr konta: 76102031500000310200865170

Fundacja Edukacyjna OCHO
ul. Ogrodowa 6, 20-075 Lublin
NIP: 7123287965
Regon: 061698332
KRS: 0000512824

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY KONFERENCJI

partnerzy ocho
partnerzy ocho

PATRONAT MERYTORYCZNY

PATRONAT MEDIALNY

CMYK-Kurier-Lubelski (1)
Skip to content