Prof. dr hab. Anna Święch

Leczenie chorób siatkówki oka
Chirurgia zaćmy
Zabiegi witrektomii
Program lekowy AMD/DME
Iniekcje doszklistkowe
Laseroterapia siatkówki
Laseroterapia zaćmy
  • Ośrodki Chirurgii Oka:
    Nałęczów
  • Gabinety okulistyczne:
    Lublin
  • Konsultacje (język):
    angielski, francuski, rosyjski, włoski

Specjalista chorób oczu z z długoletnim doświadczeniem klinicznym. Swoją karierę zawodową realizuje w Klinice Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Podczas specjalizacji odbyła liczne staże w renomowanych klinikach okulistycznych we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jako wykładowca aktywnie uczestniczy w  międzynarodowych konferencjach okulistycznych.

Pani Profesor specjalizuje się w diagnostyce i terapii schorzeń siatkówki. Konsultuje Pacjentów ze zwyrodnieniem siatkówki związanym z wiekiem AMD, z retinopatią cukrzycową, chorioretinopatią surowiczą, zmianami pozakrzepowymi naczyń siatkówki, diagnostyką różnicową znamion naczyniówki oraz innymi stanami patologicznymi, obejmującymi siatkówkę i naczyniówkę. Należy do grona ekspertów zrzeszonych w krajowych i europejskich zespołach zajmujących się diagnostyką siatkówki z zastosowaniem badania OCT, angio-OCT oraz angiografii fluoresceinowej FA.

W Ośrodkach Grupy Medycznej OCHO Pani Profesor zajmuje się terapią z zastosowaniem iniekcji doszklistkowych (inhibitory VEGF, preparaty sterydowe) oraz laseroterapią, zarówno klasyczną jak i mikropulsową. Prowadzi kwalifikacje do operacji zaćmy oraz operuje Pacjentów z zaćmą.

 

Skip to content