Lek. Katarzyna Molęda-Gładysz

Diagnostyka specjalistyczna okulistyczna
Iniekcje doszklistkowe w chorobach siatkówki AMD i DME
Kwalifikacje do zabiegów zaćmy
  • Ośrodki Chirurgii Oka:
    Kraków, Nowy Sącz
  • Konsultacje (język):
    angielski

W 2008 roku otrzymała dyplom specjalisty okulistyki. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Współpracuje z Ośrodkami Chirurgii Oka Profesora Zagórskiego w Krakowie (od 2009 r.) i w Nowym Sączu (od 2016 r.). Obecnie pracuje w ogólnej Poradni Okulistycznej i Poradni Suchego Oka. Przez wiele lat współpracowała z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie na Oddziale Okulistycznym, gdzie odbyła staż specjalizacyjny oraz ze Szpitalem Powiatowym w Bochni, w ramach Chirurgii  Oka Jednego Dnia, a także z Centre de la Vision i ze Szpitalem Św. Róży.

Zajmuje się zabiegami laseroterapii w zakresie przedniego odcinka oka – kapsulotomia, irydotomia, SLT, mikroCFC, iniekcjami leków doszklistkowych w chorobach siatkówki, w tym w terapii AMD (w ramach programu lekowego). Przeprowadza kompleksową diagnostykę i prowadzi leczenie zachowawcze również w innych schorzeniach narządu wzroku. Zajmuje się kwalifikacjami do zabiegów zaćmy i do zabiegów szklistkowo-siatkówkowych (witrektomia). Wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek. Znalazła się w gronie „godnych polecenia” 100 Małopolskich lekarzy (Plebiscyt Gazety Krakowskiej).

Od 2013 roku pracuje w Poradni Suchego Oka OCHO Kraków przeprowadzając diagnostykę i leczenie zaburzeń powierzchni oka takich jak Zespół Suchego Oka, dysfunkcja gruczołów Meiboma (jęczmień, gradówka), zapalenie brzegów powiek i leczenie nużeńca. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach, konferencjach oraz kursach i warsztatach okulistycznych. Posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności w zakresie diagnostyki okulistycznej i procedur okulistycznych. W 2021 roku ukończyła praktyczny kurs Blepharoplastyki.

Sprawdź harmonogram
i umów wizytę:

Skip to content