Prof. dr med.
Guy J. Ben Simon

Konsultant
  • Ośrodki Chirurgii Oka:
    Kraków, Nałęczów

Profesor okulistyki na Wydziale Lekarskim im. Sacklera, Uniwersytet w Tel Awiwie.
Pełni funkcje Dyrektora Instytutu Chirurgii Oczodołu, Okuloplastyki i Dróg Łzowych w Centrum Medycznym Sheba, Tel Hashomer w Izraelu i  jest kierownikiem programu stypendialnego w chirurgii okuloplastycznej Instytutu Ocznego Goldschlegera, Przewodniczącym Izraelskiego Towarzystwa Okuloplastycznego oraz członkiem zagranicznym Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Okuloplastycznej i Rekonstrukcyjnej (ASOPRS).

Profesor jest autorem ponad 90 recenzowanych artykułów i publikacji książkowych z obszaru okulistyki i chirurgii okuloplastycznej, laureatem nagród za osiągnięcia w badaniach naukowych i klinicznych oraz wykładowcą wielu międzynarodowych konferencji, w tym konferencji organizowanej przez Profesora Z. Zagórskiego w Lublinie (2015 r.) podczas której wykonał 6 złożonych operacji m.in. opadnięcia powiek i bliznowatego odwinięcia powiek.
Jako wolontariusz brał udział w licznych misjach charytatywnych, w trakcie których wykonywał operacje okulistyczne i okuloplastyczne.

Prof. Ben Simon współpracuje z Grupą Medyczną OCHO prof. Zagórskiego i konsultuje Pacjentów w zakresie chirurgii opadniętych powiek (dzieci i osoby dorosłe), blefaroplastyki kosmetycznej (górne i dolne powieki), kosmetycznej korekcji brwi,  anomalii powiek, rekonstrukcji złamań oczodołu, chirurgii tarczycowej, dekompresji oczodołu i recesja powiek.

Skip to content