Badanie HRT (Heidelberg Retina Tomograf) polega na tomograficznym badaniu siatkówki i tarczy nerwu wzrokowego. Metoda ta jest wykorzystywana m.in. przy diagnostyce jaskry oraz jej monitorowaniu. Ostatnio coraz częściej zastępowana jest badaniem OCT. Przy zastosowaniu specjalnej przystawki można wykonywać mikroskopię konfokalną rogówki, pomocną w diagnostyce chorób infekcyjnych.

Badanie okulistyczne HRT nie wymaga szczególnych przygotowań od pacjenta. Przed badaniem HRT konieczne może być zastosowanie kropli rozszerzających źrenice, które powodują rozmycie obrazu i światłowstręt utrzymujący się do kilku godzin po badaniu.

FAQ

Podczas podstawowej wizyty okulistyczej przeprowadzony jest wywiad okulistyczny z pacjentem oraz wykonywane są takie badania jak: autorefrakcja, keratometria, pomiar ciśnienia śródgałkowego, badanie ostrości wzroku, badanie w lampie szczelinowej oraz badanie dna oka.

W większości przypadków tak. Jeżeli lekarz uzna że trzeba zrobić dodatkowe badanie może je wykonać podczas wizyty albo, jeżeli lekarz nie wykonuje tego rodzaju badań, pacjent zostaje skierowany do innego specjalisty.

Koszt wizyty jest zgodny z cennikiem na naszej stronie internetowej.

Oczekiwania na wizytę prywatną wynosi maksymalnie do tygodnia. Czas ten może być dłuższy, jeśli pacjent chce umówić się do konkretnego specjalisty. Czas oczekiwania na wizytę NFZ jest zgodny z kolejką oczekujących. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenie konkretnego terminu.

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad okulistyczny. Jeżeli Pacjent posiada jakąś dokumentację okulistyczną z innych placówek, to warto wziąć ją ze sobą na wizytę.

Jeżeli podczas wizyty wpuszczone są krople rozszerzające źrenicę, to bezpośrednio po wizycie NIE można prowadzić samochodu. Należy odczekać około 2-3 godzin.

Okulistyczne badanie HRT (Heidelberg Retina Tomograf)

cena od

120 zł

Skip to content