Wielkość tekstu:    A A A
  Umów się na wizytęRejestracja online
Mapa ośrodków
Nasze ośrodki
kliknij aby wybrać ośrodek w Twojej okolicy
 
Lublin  Łuck  Nałęczów  Kraków  Rzeszów  Zwoleń  Nowy Sącz  
http://okulistyka.mp.pl/aktualnosci/151429,z-obu-stron-mikroskopu


Ośrodki Chirurgii Oka Profesora Zagórskiego działają od 1998 roku. Pierwszy powstał w Nałęczowie, a następnie zostały otwarte placówki w Rzeszowie i Krakowie.

We wszystkich Ośrodkach można w komfortowych warunkach skorzystać z wysokospecjalistycznych badań diagnostycznych, konsultacji lekarskich, leczenia ambulatoryjnego oraz operacyjnego w ramach chirurgii jednego dnia. Placówki dysponują nowoczesnymi blokami operacyjnymi oraz doskonałym sprzętem, dzięki któremu mogą przeprowadzać zabiegi na najwyższym światowym poziomie.

Ośrodki Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego specjalizują się w leczeniu zaćmy, jaskry, chorób siatkówki i suchego oka. Oferują również pełny zakres leczenia zapaleń rogówki i powierzchni oka, zapaleń błony naczyniowej, zeza, a także operacje plastyczne powiek. Rutynowo stosowane są nowoczesne metody leczenia operacyjnego m.in.:
  • fakoemulsyfikacji zaćmy z zastosowaniem najnowszych typów soczewek wieloogniskowych,
  • witrektomie – zaawansowane operacje siatkówki i ciała szklistego,
  • operacje przeciwjaskrowe z zastosowaniem implantów i antymetabolitów
  • Iniekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF (Avastin, Eylea, Lucentis)
  • zaawansowane techniki laserowe.
Światowej sławy specjaliści, nowoczesne metody leczenia oraz doskonały sprzęt pozwalają na wyleczenie nawet najtrudniejszych przypadków.

Twórcą Ośrodków jest prof. Zbigniew Zagórski, wybitny ekspert z zakresu okulistyki. Przez wiele lat był kierownikiem Katedry Okulistyki im. Profesora Krwawicza UM w Lublinie. Odbył staże w Gandawie w Belgii oraz, jako stypendysta Fundacji Humboldta, w Erlangen. Jest członkiem wielu prestiżowych organizacji międzynarodowych m.in. Academia Ophthalmologica Internationalis i European Academy of Ophthalmology, której liczba członków jest ograniczona do 70. Opublikował ponad 200 prac naukowych i jest redaktorem 5 książek okulistycznych. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na wszystkich kontynentach oraz wykonując operacje pokazowe i charytatywne m.in. w Chinach i Indiach.

Z ośrodkami współpracują lekarze zarówno z Polski, którzy szkolą się na licznych kursach i stażach w kraju i za granicą oraz wybitni specjaliści z USA, Niemiec, Izraela i innych krajów. Warto w tym miejscu wspomnieć prof. Ferenca Kuhna, jednego z najwybitniejszych specjalistów od chorób siatkówki oraz urazów oka.
Prof. Ferenc Kuhn jest prezydentem Amerykańskiego Towarzystwa Urazów Oka, oraz Światowego Towarzystwa Urazów Oka, profesorem okulistyki na Uniwersytecie Alabama oraz dyrektorem badań klinicznych w Fundacji Hellen Keller w USA. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień. W 2008 roku zaliczono go do najlepszych okulistów amerykańskich (America‘s Best Ophthalmologists). Wygłosił ponad 1200 wykładów prawie we wszystkich krajach świata. W kilkunastu z nich wykonywał operacje pokazowe oraz charytatywne. W Ośrodkach Chirurgii Oka w Nałęczowie, Rzeszowie i Krakowie konsultuje chorych oraz wykonuje nawet najbardziej złożone operacje witrektomii.


Ośrodki Chirurgii Oka prof. Zagórskiego zapraszają do skorzystania ze swoich usług.
 
 
Aktualności /KrakówLublinNałęczówNowy SączRzeszówZwoleń
 
 
Ośrodki Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego powstały w celu spełniania misji przywracania lub zachowania widzenia u wszystkich potrzebujących ludzi oraz pomocy w dążeniu do doskonałości i zaspokajaniu potrzeb lekarzy okulistów. Są to cele zbieżne także z założeniami Międzynarodowej Rady Okulistyki oraz Międzynarodowej Akademii Okulistyki; organizacji międzynarodowych z którymi związany jest prof. Zagórski.

Zysk nie jest najważniejszy, a ceny usług są tak ustalane aby nie eksploatować chorych, ale jednocześnie zapewnić im odpowiedni standard opieki i godne warunki pracy dla personelu. Ośrodki realizują swoje cele poprzez pomoc w szkoleniu współpracujących okulistów, organizowanie ośrodków tam, gdzie potrzeby okulistyczne nie są w pełni zaspokojone i gdzie jest zainteresowanie miejscowych lekarzy. Zbigniew Zagórski
 
Twoja opinia