Wielkość tekstu:    A A A
  Umów się na wizytęRejestracja online
Mapa ośrodków
Nasze ośrodki
kliknij aby wybrać ośrodek w Twojej okolicy
 
Lublin  Łuck  Nałęczów  Kraków  Rzeszów  Zwoleń  Nowy Sącz  
http://okulistyka.mp.pl/aktualnosci/151429,z-obu-stron-mikroskopu


W dniach 30-31 Stycznia 2015 r Profesor Zagórski był współorganizatorem Pierwszej Międzynarodowej Konferencji „Chirurgia Okulistyczna na Żywo”, która odbyła się w Uniwersyteckim szpitalu Okulistycznym w Lublinie, pod kierunkiem Prof. Tomasza Żarnowskiego, który był Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego. 

W konferencji wzięło udział 23 chirurgów z Belgii, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec,  Rosji, Ukrainy, USA i Włoch oraz z Polski. Wykonali oni ponad 40 na ogół trudnych lub unikalnych operacji, z których około 30 było transmitowanych  bezpośrednio na salę obrad. Z Polski operacje wykonywali chirurdzy z Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Lublina. Operacje obserwowało prawie 400 uczestników konferencji. Miło jest nam  przekazać, że 6 chirurgów biorących czynny udział w konferencji jest związanych z naszymi ośrodkami (Dr Biziorek, Dr Cisiecki, Dr Haszcz, Prof. Kuhn, Prof. Zagórski i Prof. Żarnowski).

Link do strony internetowej konferencji: http://web2.okulistykanazywo.pl
Link do komunikatu prasowego:  Dziennik Wschodni
 
 
Aktualności /KrakówLublinNałęczówNowy SączRzeszówZwoleń
 
 
Ośrodki Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego powstały w celu spełniania misji przywracania lub zachowania widzenia u wszystkich potrzebujących ludzi oraz pomocy w dążeniu do doskonałości i zaspokajaniu potrzeb lekarzy okulistów. Są to cele zbieżne także z założeniami Międzynarodowej Rady Okulistyki oraz Międzynarodowej Akademii Okulistyki; organizacji międzynarodowych z którymi związany jest prof. Zagórski.

Zysk nie jest najważniejszy, a ceny usług są tak ustalane aby nie eksploatować chorych, ale jednocześnie zapewnić im odpowiedni standard opieki i godne warunki pracy dla personelu. Ośrodki realizują swoje cele poprzez pomoc w szkoleniu współpracujących okulistów, organizowanie ośrodków tam, gdzie potrzeby okulistyczne nie są w pełni zaspokojone i gdzie jest zainteresowanie miejscowych lekarzy. Zbigniew Zagórski
 
Twoja opinia